Про бібліотеку

Графік роботи: пн-пт - 8.00 - 17.00
Наші контакти: пр. Юності, 8


 Історія становлення бібліотеки 

Технологічно-промислового коледжу 

  Історія бібліотеки Вінницького технологічно-промислового коледжу тісно пов’язана з його  історією, яка починається ще з довоєнних часів і була заснована на початку 30-х років на базі агрошколи. За свій довгий період існування бібліотека, як органічна та невід’ємна складова навчального закладу,  пройшла довгий та складний шлях становлення і розвитку. В усі часи існування бібліотека виконувала основну функцію - забезпечення інформаційних потреб освітян та допомогу навчально-виховному процесу майбутніх спеціалістів.

На початку 30-х років агрошкола була перейменована в Козятинський технікум птахо-промисловості і мала бібліотеку з фондом 10 000 книг та читальним залом на 50 місць.

У серпні 1941 року гітлерівські війська знищили книжковий фонд бібліотеки, навчальні та наочні посібники, а  найбільш цінні книги розграбували.

У 1944 році після звільнення Радянською Армією  території Козятинського району від гітлерівських окупантів, було вжито заходів щодо створення бібліотеки та  комплектування її навчальною та художньою літературою. До кінця 1944-1945 навчальних років в бібліотеці вже налічувалося 1150 книг, з них 160 книг художньої літератури та 990 книг загальноосвітнього циклу. Підручників  з загально технічної і спеціальної літератури, по суті, не було.

В 1965 р. для поліпшення навчального процесу з навчального корпусу бібліотека була винесена в окреме приміщення. Її книжковий фонд на той час становив 16946 екземплярів книг.

На сьогоднішній день фонд бібліотеки Вінницького технологічно-промислового коледжу налічує 78015 примірників. Має читальну залу на 150 посадкових місць.

Також у читальній залі розміщено музей «Етнографії та фольклору краю» на базі народознавчих, краєзнавчих та етнографічних джерел, зібраних з різних куточків нашого регіону, який налічує близько 250 експонатів.

Музей заснований з ініціативи викладачів української мови та літератури Кульчиєвської М.Д. та Каспіч Г.Г. в 2000 році.




Немає коментарів:

Дописати коментар